Spektakl „Jestem z tobą” w Miejskim Ratuszu

Data: 07.01.2023 r., godz. 02.00    Liczba odwiedzających: 53
Dzienniczek św. siostry Faustyny Kowalskiej

W niedzielę 27 listopada 2022 odbył się spektakl „Jestem z tobą” w reżyserii Adama Woronowicza. Przedstawienie o świętej siostrze Faustynie przyciągnęło tłumy do legionowskiej Sali Widowiskowej.

Sztuka, która jest oparta na życiorysach oraz wspomnieniach świętej siostry Faustyny oraz błogosławionego księdza Michała Sopoćko, została przedstawiona legionowskiej publiczności w niedzielę 27 listopada 2022 roku. Akcja spektaklu oparta jest przede wszystkim na dzienniczkach wyżej wymienionych duchownych. W rolach głównych wystąpili: Aleksandra Posielężna oraz Karol Górski. Oboje są absolwentami Szkoły Filmowej w Łodzi i tam także narodził się pomysł na tenże spektakl. Wspólnie napisali scenariusz, który wyreżyserował znany polski aktor filmowy i teatralny – Adam Woronowicz.

Spektakl został przyjęty bardzo ciepło przez legionowską publiczność. Koncentrował się na najważniejszych wydarzeniach z życia obu postaci. Scenariusz poruszał chociażby genezę powstania znanego obrazu „Jezusa miłosiernego”. Po przedstawieniu odbyła się rozmowa z aktorami, którzy mieli możliwość opowiedzenia o swoim doświadczeniu związanym z tworzeniem tej historii. Wyjaśnili, co było ich celem i na co szczególnie zwracali uwagę przy produkcji. Na koniec chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez publiczność. Zaplanowana część rozmowy przedłużyła się dwukrotnie ze względu na niekończące się pytania od widzów. Po wszystkim była możliwość prywatnej rozmowy z aktorami, z której wiele osób skorzystało.

Plakat (70 KB)

Autor: Tomasz Stańczak