Synod w parafii

Liczba odwiedzających: 1119
Informacje na temat parafialnego etapu synodu o synodalności

Modlitwa synodalna

Stajemy przed Tobą, Duchu Święty, zgromadzeni w Imię Twoje. Z Tobą jedynie, który nas prowadzisz; zamieszkaj w naszych sercach, naucz nas drogi, którą mamy iść i jak mamy nią podążać.
Jesteśmy słabi i grzeszni; nie dozwól, abyśmy wprowadzali nieład. Nie pozwól, by niewiedza sprowadziła nas na niewłaściwą drogę, albo stronniczość wpływała na nasze działania.
Niech w Tobie odnajdziemy naszą jedność, abyśmy mogli razem podążać do życia wiecznego, i abyśmy nie zbaczali z drogi prawdy i tego, co jest słuszne.
O to wszystko prosimy Ciebie, który działasz w każdym miejscu i czasie, w komunii Ojca i Syna, na wieki wieków.
Amen.

Logo synodu.jpg (18 KB)

Parafialny Zespół Synodalny przekazał do Diecezjalnego Zespołu Synodalnego zebrane w kościele wypełnione 77 ankiety. Do końca Synodu o Synodalności (2023 r.) będziemy modlić się o doświadczenie żywego Kościoła, pełnego ewangelicznego zapału i radości z bycia „misjonarzami”. Będziemy starać się o to, żeby w parafii było jak najwięcej (w sensie duchowym i dosłownie) miejsca na liczną obecność, wspólną modlitwę, stawianie pytań, dzielenie w grupach oraz o ożywianie chęci dalszego zaangażowania, posługi, odkrywanie możliwych do podjęcia działań misyjnych i duszpasterskich.

Raport diecezjalny

Synteza krajowa - Konferencja Episkopatu Polski

Dokument etapu kontynentalnego Synodu o synodalności – treść i ankieta

Parafialny Zespół Synodalny

ks. Grzegorz Kucharski, Daria Lubowicka, Paulina Stasiak, Kacper Biegajski, Zbigniew Przybysz