Ewangelizacja

Liczba odwiedzających: 903

Misje parafialne 8-15 października 2023 r.

Misje będą zwieńczeniem rocznego cyklu przygotowań do 90. lecia parafii. Misje poprowadzi ks. Piotr Prusakiewicz CSMA.

W poruszającym świadectwie ks. Piotr Prusakiewicz CSMA opowiada o swojej drodze powołania, roli aniołów i św. Michała Archanioła w swoim życiu. Wyjaśnia, kim jest dla niego Pan Bóg i co mu daje największą satysfakcję w posłudze kapłańskiej; więcej (link).

Jubileusz 90-lecia parafii

W roku 90. rocznicy powstania naszej parafii gromadzimy się w dziękczynieniu za dar wspólnoty. Podsumowaniem obchodów będzie Msza św. 10 grudnia 2023, pod przewodnictwem ordynariusza naszej diecezji bp. Romualda Kamińskiego.

Cykliczne Msze św. wspólnot parafialnych w trakcie całego roku

  • Msza św. Salezjańska – trzecia niedziela miesiąca, godz. 11.30.
  • Msza św. w intencjach adoracji wieczystej i powołań kapłańskich, powołanych z parafii – pierwszy czwartek miesiąca, godz. 18:00.
  • Msza św. za Ojczyznę – ostatni czwartek miesiąca, godz. 18:00.
  • Msza św. Odnowy w Duchu św. – trzeci poniedziałek miesiąca, godz. 18.00.
  • Msza św. dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. – drugi wtorek miesiąca, godz. 18:00.
  • Msza św. w intencji Rodziny Pielgrzymkowej – pierwszy poniedziałek miesiąca, godz. 18:00.
  • Msza św. w intencji Radia Maryja – trzeci wtorek miesiąca, godz. 18.00.
  • Msza św. misyjna – pierwszy wtorek miesiąca, godz. 18:00.

Ewangelizacja – Kościół daje świadectwo

Sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia (por. Rz 10,10). Dlatego niezbędne dla Kościoła jest świadectwo codziennego chrześcijańskiego życia. Świadectwo tego najmniejszego, lokalnego, parafialnego Kościoła. Oczywiście nie ma ewangelizacji bez życia wiarą, która zmienia życie. To jest dla bliźniego najważniejszym świadectwem.

Wielkiego skarbu wiary nie można zatrzymać dla siebie. Trzeba go pomnażać otwarcie mówiąc o Jezusie Chrystusie. W parafii świętego Jana Kantego ewangelizacyjne Wieczory Uwielbienia prowadzą wspólnie Zespół TuKanty (Totalne Uwielbienie Jan Kanty) i wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

W naszej parafii odbywały się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy. Po nich powstała w parafii wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Na katechezy Drogi Neokatechumenalnej do parafii zapraszani są ludzie „z dala od Kościoła”. Droga do dojrzałej wiary prowadzi przez odkrycie swojego grzechu, który oddziela nas od darmowej łaski zbawienia. W niedziele wielkanocne wspólnoty neokatechumenalne z naszej parafii zapraszają na „misje na placach”.

Ważnym dla parafii momentem odnowienia życia chrześcijańskiego mieszkańców parafii są misje święte. Odbywają się co około 10 lat i są poświęcone ożywieniu wspólnoty parafialnej, włączeniu w życie Kościoła i skierowane także do wszystkich poszukujących i ludzi dobrej woli. Misje święte w naszej parafii będą 8-15 października 2023 r. Misje będą zwieńczeniem rocznego cyklu przygotowań do 90-lecia parafii. Misje poprowadzi ks. Piotr Prusakiewicz CSMA.