O nas

Liczba odwiedzających: 687
Kilka słów o miesięczniku, czyli sami o sobie

Nasza Wspólnota to miesięcznik parafii św. Jana Kantego. Chce stać się stałym elementem wspólnotowego życia wiarą parafian kościoła „na górce” i wszystkich ludzi dobrej woli.

Parafia to wspólnota wspólnot, a Nasza Wspólnota to miejsce spotkania, wymiany informacji i refleksji. Znajdziecie tu ogłoszenia, relacje z rekolekcji, pielgrzymek i innych ważnych wydarzeń. Księża, siostry, wspólnoty, grupy, osoby, które regularnie spotykamy na Mszach św., czy kaplicy adoracji nie będą już anonimowi. Z Naszej Wspólnoty dowiecie się o rozpoczynającym się cyklu przygotowań do bierzmowania, czy rekolekcjach. Poznacie ciekawych ludzi, którzy siedzą obok Was w ławce, albo których homilii tak chętnie słuchacie.

Parafia, to także część Legionowa, diecezji i Kościoła powszechnego dlatego znajdziecie na naszych stronach informacje o wydarzeniach „szerszego zasięgu”. Co słychać w sąsiedniej parafii, jakie koncerty, przedstawienia odbywają się w mieście, co planuje bp Romuald, a co wydarzy się w Watykanie – na to też znajdzie się miejsce, szczególnie jeśli będą w tych przedsięwzięciach uczestniczyli nasi parafianie. Ważną część pisma stanowią też rozważania przygotowane przez księży z naszej parafii. 

Serdecznie zapraszamy do współpracy. W Kontakt znajdziecie wszystkie namiary. Piszcie do nas listy, te tradycyjne, albo wykorzystujcie narzędzie na stronie Przyślij tekst do następnego numeru. Dzielcie się opiniami, podpowiadajcie tematy, angażujcie się w Naszą Wspólnotę.

Redakcja